,,Pokašľal som to..."

Autor: Soňa Škopová | 28.9.2012 o 17:04 | (upravené 29.9.2012 o 15:09) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  205x

*Každá chyba je príležitosťou naučiť sa niečo nové!* Pokašlal som to! Veta, ktorú si povedal určite každý z nás. Ľudia veľa vecí za svoj život pokašlú. Veľmi veľa. Pokašlú písomky v škole, skúšky na výške, prvý pohovor v práci, prvé rande, prvú pusu, vzťahy medzi rodičmi, súrodencami, prvú lásku, vzťah s najlepším kamarátom... Niekedy je neuveriteľné čo všetko dokážu ľudia pokašlať.

Niekedy je čas na ospravedlnenie a nápravu , inokedy je už neskoro.. Niekedy stačí povedať prepáč, inokedy sú slová zbytočné. Niekedy treba zapojiť činy, no nie vždy nám to vyjde podľa našich predstáv.

Často krát nám robí problém priznať si svoje chyby. Niekedy nám naša hrdosť a naše ego jednoducho nedovolia čeliť pravde. Lepšie je pre nás zvoliť si tú ľahšiu cestu, ktorá hovorí ako netreba nič riešiť, ako bolesť prebolí, rany zahojí čas a na všetko raz zabudneme. Všetku vinu dávame pocítiť iným, pritom sami dobre vieme, že ani my nie sme bez viny. Za svoju chybu sa ale necítime byť zodpovední a ospravedlnenie neprichádza do úvahy. Ubližujeme  tým sebe ale aj druhým, no a slovíčko ,,PREPÁČ“  je skupinka slabík, ktoré nie sme ochotní pustiť z našich úst. Naša myseľ nie je pripravená prijať fakt, že sme spravili chybu...Našou zatrpknutosťou, tvrdohlavosťou a egoizmom veľa krát prichádzame o tých najbližších a o to najcennejšie čo máme  alebo čo by sme mohli získať... Ľudia strácajú rodinu a pocit domova, priateľov a pocit ,že niekomu na vás skutočne záleží , lásku a pocit, že ste boli milovaní...

*Treba si položiť otázku, či keď niekoho opustíme, dokážeme bez neho žiť!*

Povedali sme si, že časom to prejde, nebude nás trápiť koho alebo čo sme stratili. Nahovárali sme si, aké bolo jednoduché zvyknúť si žiť S NIMI , také jednoduché bude zvyknúť si žiť BEZ NICH! No aj po takom dlhom čase sme zistili, že sme sa MÝLILI... Ukázalo sa, že až také jednoduché to nebude a vy zrazu cítite, že už tak ďalej nie ste schopní pokračovať .Vynárajú sa spomienky, spoločné zážitky, slová, piesne, všetko vám zrazu pripomína tých , ktorých ste opustili. Vo vašom vnútri vás ničí pocit, že ste zlyhali  a cítite potrebu  napraviť to. Opäť sa vašou mysľou nesie to slovíčko ,, PREPÁČ“ , ktoré je na čase vysloviť.Bojíte sa! Máte pocit, že už je neskoro, že je všetko stratené! Ubehlo príliš veľa času na to aby ste niečo menili! No pozriete sa do zrkadla a uvedomujete si, že za všetky straty , ktoré ste utrpeli si môžete sami. Čo vás nakopne a vy dostávate novú dávku odvahy a sily bojovať za to čo máte radi, za tých , o ktorých ste prišli len kvôli vlastnej hlúposti.Netreba však zabúdať,že tým čarovným slovíčkom ,,PREPÁČ" to ešte len začína,pretože niekedy jedno slovo naozaj nestačí...

A potom, potom prichádza na rad odpúšťanie a dostávanie druhých šancí. Šancu začať odznova aby to bolo krajšie a oveľa lepšie ako predtým. Pretože ľudia robia chyby, či už malé alebo veľké, každý si zaslúži dostať druhú šancu!

*Nikdy totiž neviete, kedy ju budete potrebovať práve vy!*

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?